Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kavárny a restaurace

Příspěvky

Okřídlený mravenec u Notre-Dame

12. 2. 2014

valentyn-1.jpg„Chtěla bych si vyprávět sama sobě pěkný malý neuvěřitelný příběh“ (Je voudrais me raconter à moi-même une jolie petite histoire invraisemblable). Je napsáno na zdi v útulné restauraci - čajovně s názvem „La Fourmi Ailée“ (Okřídlený mravenec) s figurkou velkého okřídleného mravence ve výloze. S blížícím se svátkem červených srdíček a zamilovaných pohledů...

 

Kávový ráj za pařížskou radnicí

5. 1. 2014

coffee-titul.jpgLa Bibliotheque je francouzsky knihovna. Příjemný prostor s množstvím knih. La Caféothèque bude tedy kavárna. Prostor s množstvím kávových zrníček, celými plátěnými pytli z celého světa, s mnoha druhy káv, s nápojovým lístkem s nabídkou kávových specialit, ze kterých se vybírá jen velmi těžko.

 

Angelina

22. 11. 2013

angelina-paris-1.jpgPodzim se nepozorovaně přehoupl z babího léta do sychravé podzimní zimy, která se navzdory vlněným kabátům, a v Paříži neodmyslitelnou šálou, nepříjemně vkrádá pod kůži, jde do kostí. A tak, aby se člověk zahřál, kroky se během procházek Paříží zrychlují, a již po hodině - dvou na čerstvém vzduchu podvědomě vyhledáváte teplo kaváren.

 

Letní večery pod Notre-Dame

18. 8. 2013

1.jpgOd katedrály Notre-Dame přejdete malý most „Pont au Double“, sejdete dolů k Seině a ocitnete se na ideálním místě na letní večer. Několik ukotvených lodí, jak je Francouzi nazývají „les péniches“ nabízí příjemné posezení za jemného kolébání na vlnách Seiny. Přesto, že jste v samém centru Paříže, volný stůl a místo k sezení vždy najdete.

 

Pavillon Lenôtre na Champs-Elysées

20. 6. 2013

lenotre-3.jpgPrestižní restaurace a kavárna „Lenôtre“ je v smetanově bílé budově s kamennými dekoracemi ve stylu Art Deco na čísle 10 avenue Champs-Elysées, v sousedství prezidentského paláce Elysées. Lenôtre je světově proslulý cukrář a je pojmem, který ve Francii nepotřebuje žádné vysvětlení.

 

Čaj v mešitě

22. 5. 2013

3.jpgJít na čaj do mešity je jedním z trendových pařížských plánů. Najdete zde klid, trochu exotiky, něco speciálního a zároveň cenově přístupné místo, kde duše odpočívá, zatímco oči se toulají po dekoru architektury španělsko-maurského stylu. „Café de la Mosquée de Paris“ se nachází těsné blízkosti zahrad „Jardin des Plantes“.

 

Koktejly z kojeneckých lahví

3. 4. 2013

zero-conduite-1.jpgVečerní Paříž, čtvrť u kostela Saint-Germain, úzká ulička rue Jacob, číslo 14, fasáda drobného baru s názvem „Zero conduite“ - v překladu do českého kontextu „Pětka z chování“. Místnost je útulná, maličká, kolem osmi stolů, ale majitel zručně usazuje všechny, kteří otevřou dveře do tohoto atypického baru.

 

Bar Closerie des Lilas

20. 3. 2013

bar-closerie-des-lilas-1.jpgTuristé i domácí během pařížských večerů, či v lenivém odpoledni vyhledávají ty nejpařížštější, nejšarmantnější a nejkvalitnější kavárny, restaurace a bary. Kritéria jsou náročné, všichni turisté si přejí, aby bylo místo typicky pařížské a ne turistické, aby v něm našli domácí francouzskou klientelu; aby dekor kavárny byl zajímavý, útulný a typicky francouzský...

 

Kavárna Gaudeamus v Paříži

28. 2. 2013

gaudeamus-1.jpgV Latinské čtvrti, za Panthéonem, pár kroků od kostela Saint-Etienne du Mont, kterého kromě jeho historie, před pár lety proslavila scéna z romantické komedie Woodyho Allena „Půlnoc v Paříži“. Právě na schodech tohoto kostela mladý spisovatel o půlnoci hledá inspiraci. Zelená fasáda, dvě zelené židle před vchodem do kavárny-restaurace „Gaudeaumus“.

 

Café de Flore, Paříž

13. 2. 2013

cafe-de-flore-1.jpgNa jedné z nejdelších, nejznámějších, nejdražších ulic v Paříži, na bulváru Saint-Germain, jen pár metrů od sebe si v prestižnosti konkurují dvě kavárny, které patří k historii Paříže: „Les Deux Magots“ a „Café de Flore“. Boulevard Saint-Germain je prototypem šarmu Paříže, jeho bohatství, designově propracovaných výkladů obchodů, bezprostřední blízkosti kin, barů a restaurací.