Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kavárny a restaurace

Příspěvky

Čaj v mešitě

22. 5. 2013

3.jpgJít na čaj do mešity je jedním z trendových pařížských plánů. Najdete zde klid, trochu exotiky, něco speciálního a zároveň cenově přístupné místo, kde duše odpočívá, zatímco oči se toulají po dekoru architektury španělsko-maurského stylu. „Café de la Mosquée de Paris“ se nachází těsné blízkosti zahrad „Jardin des Plantes“.

 

Koktejly z kojeneckých lahví

3. 4. 2013

zero-conduite-1.jpgVečerní Paříž, čtvrť u kostela Saint-Germain, úzká ulička rue Jacob, číslo 14, fasáda drobného baru s názvem „Zero conduite“ - v překladu do českého kontextu „Pětka z chování“. Místnost je útulná, maličká, kolem osmi stolů, ale majitel zručně usazuje všechny, kteří otevřou dveře do tohoto atypického baru.

 

Bar Closerie des Lilas

20. 3. 2013

bar-closerie-des-lilas-1.jpgTuristé i domácí během pařížských večerů, či v lenivém odpoledni vyhledávají ty nejpařížštější, nejšarmantnější a nejkvalitnější kavárny, restaurace a bary. Kritéria jsou náročné, všichni turisté si přejí, aby bylo místo typicky pařížské a ne turistické, aby v něm našli domácí francouzskou klientelu; aby dekor kavárny byl zajímavý, útulný a typicky francouzský...

 

Kavárna Gaudeamus v Paříži

28. 2. 2013

gaudeamus-1.jpgV Latinské čtvrti, za Panthéonem, pár kroků od kostela Saint-Etienne du Mont, kterého kromě jeho historie, před pár lety proslavila scéna z romantické komedie Woodyho Allena „Půlnoc v Paříži“. Právě na schodech tohoto kostela mladý spisovatel o půlnoci hledá inspiraci. Zelená fasáda, dvě zelené židle před vchodem do kavárny-restaurace „Gaudeaumus“.

 

Café de Flore, Paříž

13. 2. 2013

cafe-de-flore-1.jpgNa jedné z nejdelších, nejznámějších, nejdražších ulic v Paříži, na bulváru Saint-Germain, jen pár metrů od sebe si v prestižnosti konkurují dvě kavárny, které patří k historii Paříže: „Les Deux Magots“ a „Café de Flore“. Boulevard Saint-Germain je prototypem šarmu Paříže, jeho bohatství, designově propracovaných výkladů obchodů, bezprostřední blízkosti kin, barů a restaurací.

 

Sýrové speciality v Paříži

28. 1. 2013

01.jpgPaříž je lákavá a turisty vítá i v mrazu. Toulky po bulvárech, ukrytých uličkách, či pamětihodnostech třeba však častěji kompenzovat teplem. A i v této nabídce je Paříž nekonečná. V mrznoucích dnech si o něco snadněji a s menšími výčitkami dopřejeme kaloričtější jídla, což ve francouzské kuchyni má synonymum jídla z taveného sýra, či „choucroute“ (zelnice s uzeninami a bramborami).

 

Pařížský zákusek nazývaný „Úžasný“

7. 11. 2012

merveilleux-titul.jpgNa několika místech v Paříži se můžete ocitnout před nevšední cukrárnou s názvem „Au Merveilleux de Fred“. Pro gurmány adresa stojí za povšimnutí, cukrárna je spojena s výrobnou a při zorientovávání se v lákavém výběru křehkých zákusků oblých tvarů, plněných lehkým (i když o kalorické lehkosti by se asi dalo polemizovat) krémem, se zároveň díváte přímo na výrobu, jak se zákusky ukládají na plech, jak se dávají péct.

 

Josselin - nejlepší creperie v Paříži

1. 11. 2012

1.jpgO tom, že čtvrt kolem mrakodrapu Montparnasse je čtvrtí proslulou i velkým množstvím creperií, jsme již psali. Za speciální zmínku stojí však ta nejlepší. Nejen podle našeho názoru, ale i dle různých hodnocení na internetu, je nejlepší „La creperie Josselin“.

 

Jídelna na Rivoli v Paříži

23. 10. 2012

rivoli-titul.jpgPokud jste v samém centru Paříže u Louvre, nebo v jeho okolí, a máte potřebu se rychle a levně najíst, je zde možnost využít služeb jídelny Rivoli.fr. Tuto typickou samoobslužnou jídelnu najdete ve stejnojmenné ulici rue de Rivoli na čísle 206, zhruba naproti výstupu metra stanice Tuileries.

 

 

Drink u Mitterandovy knihovny v Paříži

18. 8. 2012

5.jpgV srpnu, když je Paříž od Pařížanů vylidněna, když břehy Seiny žijí plážovou atmosférou, když se do práce chodí bez kravaty, když je mnoho obchodů a drobných podniků zavřených, když nemáte problém zaparkovat v centru města, ...se i večery po práci a víkendy nesou v dovolenkové náladě.