Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kavárny a restaurace

Příspěvky

Manuál k pařížské kávě

30. 6. 2017

kava-1.jpgDo Paříže se jezdí k vůli Eiffelovce, památkám, módě, gastronomii, ale i kávě. Na kávu jako přestávku při chození při nekonečných kilometrech po pařížských bulvárech, na kávu jako záminku na chvíli strávenou na terase kavárny, odkud, zpoza červených plátěných deštníků, se nejlépe sleduje běh života kolem. Na kávu, která vás probudí do pařížského rána...

 

Salón Proust v hotelu Ritz

7. 3. 2017

ritz-1.jpgV salonu Marcela Prousta v hotelu Ritz na náměstí Vendôme se vše točí kolem Proustovy proslulé madlenky. Jako vzor na bílém porcelánu, zlacená ozdoba na čajník a cukřenka, drobná madlenka namáčena do vanilkového krému, madlenka s citronovou polevou. V noblesním prostředí vám během několika hodin koncept šéfkuchaře Francoise Perrett připomene...

 

Co je kavárna a co restaurace

5. 2. 2017

restaurace-paris-3.jpgSníme o pařížských kavárnách, při návštěvě Paříže se snažíme najít tu nejpařížštější a nejšarmantnější. Plánujeme romantickou večeři v Paříži a dlouho předem hledáme restauraci s tou nejnezapomenutelnější atmosférou. Jak se však vyznat v terminologii a vědět, čemu ve francouzštině přesně odpovídá „café“, „brasserie“, „bistrot“ nebo „salon du thé“? Nabízíme vám rychlý manuál...
 

 

Neděle v Paříži

12. 4. 2015

paristep-nedele-1.jpgNa pobřeží Seiny u kostela Saint-Gervais Saint-Protais se kavárna „Le Café Louis Philippe“ pyšní schodištěm, které je relikvií prvních schodů z Eiffelovky. A při bulváru Saint-Germain se nachází kavárna, která se pyšní zbytkem opevnění z XIII. století, které dal kolem Paříže postavit král Philippe Auguste.

 

Paříž na dlani

2. 8. 2014

raphael-paris-1.jpgVýhledů na Paříž, na bělobu domů a červené komíny vyčnívající ze střech, na podkrovní okna pokojů, známých jako „chambres de bonne“ (pokojů pro služky) je mnoho. Několik těch známých, které vám doporučí všichni turističtí průvodci, nekonečné množství těch, které uvidíte jen díky návštěvám soukromých bytů.

 

Okřídlený mravenec u Notre-Dame

12. 2. 2014

valentyn-1.jpg„Chtěla bych si vyprávět sama sobě pěkný malý neuvěřitelný příběh“ (Je voudrais me raconter à moi-même une jolie petite histoire invraisemblable). Je napsáno na zdi v útulné restauraci - čajovně s názvem „La Fourmi Ailée“ (Okřídlený mravenec) s figurkou velkého okřídleného mravence ve výloze. S blížícím se svátkem červených srdíček a zamilovaných pohledů...

 

Kávový ráj za pařížskou radnicí

5. 1. 2014

coffee-titul.jpgLa Bibliotheque je francouzsky knihovna. Příjemný prostor s množstvím knih. La Caféothèque bude tedy kavárna. Prostor s množstvím kávových zrníček, celými plátěnými pytli z celého světa, s mnoha druhy káv, s nápojovým lístkem s nabídkou kávových specialit, ze kterých se vybírá jen velmi těžko.

 

Angelina

22. 11. 2013

angelina-paris-1.jpgPodzim se nepozorovaně přehoupl z babího léta do sychravé podzimní zimy, která se navzdory vlněným kabátům, a v Paříži neodmyslitelnou šálou, nepříjemně vkrádá pod kůži, jde do kostí. A tak, aby se člověk zahřál, kroky se během procházek Paříží zrychlují, a již po hodině - dvou na čerstvém vzduchu podvědomě vyhledáváte teplo kaváren.

 

Letní večery pod Notre-Dame

18. 8. 2013

1.jpgOd katedrály Notre-Dame přejdete malý most „Pont au Double“, sejdete dolů k Seině a ocitnete se na ideálním místě na letní večer. Několik ukotvených lodí, jak je Francouzi nazývají „les péniches“ nabízí příjemné posezení za jemného kolébání na vlnách Seiny. Přesto, že jste v samém centru Paříže, volný stůl a místo k sezení vždy najdete.

 

Pavillon Lenôtre na Champs-Elysées

20. 6. 2013

lenotre-3.jpgPrestižní restaurace a kavárna „Lenôtre“ je v smetanově bílé budově s kamennými dekoracemi ve stylu Art Deco na čísle 10 avenue Champs-Elysées, v sousedství prezidentského paláce Elysées. Lenôtre je světově proslulý cukrář a je pojmem, který ve Francii nepotřebuje žádné vysvětlení.