Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejstarší kavárna na světě

20. 6. 2012

laprocope1.jpgPár minut chůze od fontány Saint Michel si můžete dát pařížskou kávu na místě, kam chodili světoznámí filozofové 18. století, kde Benjamin Franklin pracoval na Americké ústavě, kde si kliku podávali osobnosti jako La Fontaine, Anatole France, Voltaire, Balzac, Hugo, Verlaine prostě literární duše Paříže. Kavárna „Le Procope“ je nejstarší kavárnou na světě a zároveň první pařížskou restaurací a kavárnou s zmrzlinárnou.

Ve Paříži může být matoucí, že mnohé prestižní a honosné restaurace mají v názvu slovo „Café“. Komerční brožurka kavárny - restaurace „Le Procope“ vás seznámí laprocope-2.jpgs datem roku 1686, kdy Francesco Procopio dei Coltelli, palermský šlechtic otevřel kavárnu na ulici Fossées Saint-Germain (dnes ulice „Rue de l'Ancienne Comédie“), která svými nápoji a ovocnými zmrzlina lákala významné osobnosti literárních a filozofických kruhů.

V 18. století se i zde rozmohly liberální myšlenky, kavárna byla spojena s historií Encyklopedie a pro Američany je kultovním turistickým místem, jsou pyšní na to, že sem chodívali i Thomas Jefferson a Benjamin Franklin. Za dřevěným stolem s měděnou pánvičkou sloužící jako cukřenka vám oči putují po všech stěnách, historických malbách, zdobených stropech, pozlacených ozdobných kličkách, starožitných svícnech nebo po staré knihovně plné historických knih.

Na poschodí na jedné ze stěn poutá moudrá věta řečená Molièrem: „Et pour fermer chez vous l’entrée à la douleur, de vingt verres de vin entourez votre cœur“. - „A abyste uzavřeli přístup bolesti, obalte si srdce dvaceti sklenicemi vína.“ Na dveřích toalety není napsáno obvyklé „Dames“, ale „citoyenneté“ - občanky.

„Le Café Procope“ má luxusní, historicky a esteticky bohatý, šarmantní interiélaprocope-3.jpgr. Je trochu škoda, že jeho proslulost ho zkomercializovala, je patrné, že nyní je jde o turistické lákadlo. Číšníci vědí, že interiér obdivujete, takže s obsluhou nespěchají. Polední, či večerní menu je od 30 do 70 EUR na osobu, názory na kvalitu jídla jsou různé, avšak restaurace dominuje mezi najproslavenějšími a nejtypičtějšími pařížskými „Brasseries“. Pokud hledáte romantiku na večeři, či večerní drink ve dvojici, zde ji určitě najdete. A v každém případě odpolední káva, nebo horká čokoláda tu za posezení rozhodně stojí.

Maria Dopjerova-Danthine, Paristep

laprocope-4.jpg