Jdi na obsah Jdi na menu
 


Angelina

22. 11. 2013

angelina-paris-5.jpgPodzim se nepozorovaně přehoupl z babího léta do sychravé podzimní zimy, která se navzdory vlněným kabátům, a v Paříži neodmyslitelnou šálou, nepříjemně vkrádá pod kůži, jde do kostí. A tak, aby se člověk zahřál, kroky se během procházek Paříží zrychlují, a již po hodině - dvou na čerstvém vzduchu podvědomě vyhledáváte teplo kaváren.

Jste v Paříži a máte chuť si z posezení u kávy, zákusku, či horké čokolády udělat zážitek, nebo jste Pařížan a máte náladu udělat si z neděle svátek - tak se usadíte v jedné z pařížských kaváren nebo čajoven pod jménem Angelina. Pojem, který je jen málokomu neznangelina-paris-2.jpgámý, pojem, který patří k Paříži, pojem, pod kterým je dokonale ztělesněné francouzské umění žít a přítomný moment si umět i vychutnat.

Za krásným ženským jménem se skrývá nevěsta rakouského cukráře Antoine Rumpelmayera, který v roce 1903 založil čajovnu. Už od svých začátků se Angelina stala oblíbeným místem pařížské aristokracie a sedávala tu například i Coco Chanel. Nabídce rafinovaných a barevně, tvarově a chuťově propracovaných zákusků kraluje „Mont Blanc“ - souhra smetany, lehké šlehačky a kaštanového krému stočeného do nudličky. V kavárně na ulici Rivoli se jich denně prodá 600. V nabídce nikdy nechybí „financiers“, čokoládové „éclairs“, jablečný koláč „tarte facon titin“ a samozřejmě barevné makarónky. Při příležitosti 110-tého výročí značky „Angelina“ a aby se připomněl její rakouský původ, se cukráři inspirovali tradičním vídeňským dortem Sacher a vytvořili zákusek pod názvem Angeline. Angeline souladí sílu čokolády angelina-paris-1.jpgs jemností karamelizovaných hrušek a výsledek je malým hříchem, po kterém špatné svědomí mít nebudete.

Při příležitosti otevření nové čajovny na Rive Gauche, Angelina dává do povědomí čtvrť „Sèvres Babylone“ svým novým výtvorem - zákuskem pod jménem „Babylone“, který je souhrou čerstvosti červeného ovoce s lehkou vanilkovou pěnou. Výsledek je, jak jinak, gurmánská elegance.
 angelina-paris-3.jpg
Ačkoli kapučíno nebo čaj jsou nezapomenutelným zážitkem, do Angeliny se chodí na horkou čokoládu, která se vyrábí podle tradiční receptury a podává se s miskou šlehačky. Když k tomu přidáte jednu či dvě makarónky, tak už v listopadu máte malé Vánoce.
 
Adresy kaváren Angelina v Paříži:
- 226 rue de Rivoli, Paris
- Musée du Louvre, Aile Richelieu, Café Richelieu, Paris
- 19 rue de Vaugirard, Paris 6ème
- 1er étage mode femme, 40 boulevard Haussman, Paris 9ème
- 108 Rue du Bac, Paris 7ème
- Palais des Congrès, 2 place de la porte Maillot, Paris 17ème
- Jardin d' Acclimatation - Bois de Boulogne, Paris 16ème
- Château de Versailles, 1er étage du Pavillon d' Orléans
- Parc du Château de Versailles, Petit Trianon, Versailles 
Zdroj informací: angelina-paris.fr
 
Maria Dopjerová-Danthine, Paristep
 
angelina-paris-4.jpg