Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víkendový pařížský brunch

18. 6. 2012

brunch1.jpgPaříž je tendenční, a jednou ze současných tendencí, hlavně mladých Pařížanů, se v posledních letech stal víkendový brunch. Původ anglického slova spojující snídaně a oběd má v mnoha zemích čas pozdního rána, v Paříži se však posouvá do doby oběda, nebo až na třináctou hodinu. Lidé si protáhnou ranní spánek, přeskočí snídaně a vyráží do jedné z pařížských restaurací nabízejících sobotní nebo nedělní brunch, jídelní formulku, která přes pracovní dny neexistuje.

Brunch pro dospělou osobu např. na Rue de Tolbiac v malé restauraci „Le Temps des Olivbrunch.jpgades“, jde kraluje olivový olej, obsahuje francouzské snídaně spojené s gurmánským obědem. V neděli, v době oběda, si lidé sedají k velkému stolu z masivního dřeva odpočatí, ne však zcela ještě probuzení. Přicházejí mladé páry, matka s dospělou dcerou, či  rodiče s ročním miminkem. Přicházejí aby si vychutnali pařížskou neděli.

Obřad začíná čerstvým džusem právě vyždímaným z pomerančů. Pokračuje gaspačem - osvěžující na studeno podávanou rajčatovou polévkou a hlavním bodem „brunchového“ programu je talíř složený z křepelčích stehýnek na medu a tymiánu, uzené šunky Serrano, pečeného bramboru plněného fašírkou, vejcoplodého kaviáru, okurkového salátu, plátků artyčoku s pěstební omáčkou a domácího chleba.brunch-2.jpg

Hostina tu však ještě nekončí. Završuje ji mandlově-kaštanový koláč a teplý nápoj dle výběru: káva, čaj nebo hustá horká čokoláda, která chutí připomíná spíše pudink než kakao. Nabídka pro děti je také zajímavá: buď dětská pizza nebo losos se zeleninou, a k tomu džus, koláč a horká čokoláda. Od stolu vstáváte s reálným předsevzetím, že do oběda následujícího dne žádnou stravu nepotřebujete.

Adresa restaurace „Le Temps des Olivades“: 192, rue de Tolbiac, 13. Arr.; Cena „brunch“ na osobu: 23 euro, dítě 10 euro. V neděli od 11:30 do 16:00 hod.

Některé restaurace nabízejí „brunch“ formou bufetu a některé formou obsluhy u stobrunch-3.jpglu. Průměrné ceny pařížských brunch se pohybují do 19 do 30 €, samozřejmě existují i ​​luxusnější v prestižních restauracích, a ty stoupají až do cen 45 €  na osobu. Jedna z nejlevnějších restaurací nabízejících víkendový brunch: Bioboa, adresa: 93, Rue Montmartre, IIe. Tel.: 01 40 28 02 83. Cena brunch na osobu: 20 €. V sobotu od 11 h do 17 h.

Nejlépe hodnocená restaurace na brunch v deníku Le Figaro: Les Pipelettes, adresa: 31, Rue Březina, XIVe. Tel.: 09 81 29 27 32. Cena brunch na osobu: 21 €, pro děti 14 €. V sobotu od 10:30 do 16:00 hod.

Mária Dopjerova-Danthine, Paristep