Jdi na obsah Jdi na menu
 


Káva v Paříži

13. 7. 2012

1.jpgKáva je v Paříži všudypřítomná a mnohdy ani zapřísáhlý odpůrce této voňavé pochoutky neodolá a do kavárny na chvíli usedne. Objednání kávy ale není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá… Většina středoevropanů se po objednání svého prvního „café“ diví, že je malé, silné a bez „mlíčka“. Základní „café“ tak opravdu vypadá. Je to velmi silné espreso, které se nepije na jedno loknutí, ale usrkává se a servíruje se s cukrem, případně vodou.

Pokud jste zvyklí na svůj ranní šálek méně silné kávy ve větším množství, objednejte si „café alongé“. Pozor na „double“, které k objednávce svádí, je to jen dvojnásobné mn2.jpgožství stejně silného „café“. Mlíčko nečekejte a ani se na něj neptejte. Pokud chcete kávu s mlékem, objednejte si „café cremo“ nebo „café au lait“ – mléko vám našlehají přímo do šálku. Kapučíno, čokoláda a ostatní nápoje jsou již podobné těm, jaké známe.

Cena „café“ v kavárně se pohybuje od € 1,60 do € 10, záleží samozřejmě na úrovni kavárny. Výborně si však můžete pochutnat i v malých zapadlých kavárničkách se dvěma stolky na ulici. Často vám ke kávě přinesou rovnou i vodu, pokud ne, můžete o ni požádat – servírovat zdarma vodu „z vodovodu“ je zde daleko běžnější než u nás. Účet3.jpg vám většinou přinesou na talířku, kam dáte peníze. Pokud je vás u stolu víc, je zvykem platit dohromady a nenechat číšníka rozpočítávat útratu na osobu. Spropitné se nechává cca 10%. Pokud platíte u pultu a vrátí vám drobné, mají na spropitné na pultě většinou sklenici nebo krabičku, případně položte drobné na desku.
 
A drobnost na závěr – číšníkovi nepomáhejte tím, že byste si od něj chtěli kávu vzít. Počkejte, až položí šálek na stůl. Je to jeho práce a on je na ni hrdý, pomocí byste jej mohli urazit.
 
Bára Stluková
 

Náhledy fotografií ze složky Paříž ulice | Jan Schinko jr.