Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čajovna u Louvru

9. 3. 2012

1.jpgI ti největší milovníci umění uznávají, že návštěva Louvru po čase vyčerpá. Unaví nekonečnými sály, dlouhými kilometry chodeb, vyčerpá i emočním zážitkem, neboť viděné hodnoty je třeba zpracovat, vnitřně v sobě absorbovat. Polehávající nebo i spící lidé v pozdně odpoledních hodinách nejsou v galerii vyjímkou...

Samozřejmě, i samotné prostory Louvru nabízejí mnohé možnosti k občerstvení, cenově však uměrné k dané prestižní lokalitě. Buďte tedy originálnější, vyjděte ven z prostor galerie, přejděte přes slavný bulvár Rivoli k náměstí Place du Palais Royal. Zde si možn3.jpgo dopřát příjemné a cenově přijatelné posezení v čajovně „Tea by Thé“.

Místo ne příliš sofistikované, ani luxusní, ale designově svým zeleno-fialovým interiérem příjemné. Obsluhuje zde mladý, zdvořilý a efektivní personál. Výběr jídel, zákusků není příliš velký, ale chutný a dostačující. Špenátovo-sýrový dort s čerstvým salátem, tvarohovo-pralinkový zákusek posypaný lískovýma oříškama a mnohé další laskominy kompenzují ztracené kalorie po několika hodinovém chození v Louvru.

Trochu více času strávíte při výběru čaje. Nabídka horkých i ledových čajů, čajových koktejlů, dokonce i čajů s bublinkami, je poměrně široká. Místní lidé se sem radí vracejí na malinový čaj s příchutí bílé čokolády. Oblíbená je prý i klasika vanilkového Earl Grey. Často je objednáván „Honeymoon“, tedy černý bio čaj s akátový medem a mléčnou pěnou!

Čajovna má velmi příjemnou zahrádku s výhledem na náměstí Palais Royal, 2.jpgkde se často něco děje. Bonusem je dostatek prostoru i uvnitr, pokud přijdete jako početnější skupina. Na výběr stolků jsou křesla, nebo i zajímavě tvarované velmi pohodlné židle, které umožňují intimnější posezení ve dvojici. Je tu i dostatečný prostor pro skupinové sezení kolem jednoho stolu.

Na prosby zákazníků číšníci reagují „ano, samozřejmě“, na jejich poděkování odpovídají „vždyť to je přirozené“. Přestože čajovna se nachází na místě plným turistů, všimnete si, že tu převládá francouzština. Místní sem rádi chodí, číšníci už mnohé hosty dobře znají a rovnou jim nosí oblíbenou objednávku.4.jpg

Nad prodejním pultem je v několika policích vystaveno velké množství druhů čajů, pokud vám některý zachutná, můžete si ho v kovové krabičce nebo v sáčku zakoupit a odnést domů.

Tea by Thé: 2, Place du Palais Royal. Metro: linka 7, zastávka Palais Royal - Musée du Louvre

Maria Danthine-Dopjerova, Paristep