Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gurmánská káva nebo čaj

16. 2. 2012

img_2461_180.jpgV jídelních lístcích mnoha pařížských kaváren a restaurací si mezi dezerty asi všimnete café Gourmand nebo také thé Gourmand". Představíte si možná velký šálek zpěněné kávy se šlehačkou nebo velký hrnek čaje Earl Grey.

Pojem gurmánské kávy nebo čaje je ale komplexnější. Jde o dezert, který se v posledních letech v Paříži stává stále více oblíbenější. Francouzi si potrpí na linii, nepřejídají se, jedí pro požitek, pro ty příjemné okamžiky. V pracovní dny požitek z jídla je přece jen časově omezený (přesto, že oběd v mnohých firmách trvá i dvě hodiny), tak se v restauraci výhodně kombiimg_2462_180.jpgnuje káva spolu s minidezertem.

Také máte problém se rozhodnout (přestože nejste narozeni ve znamení Vah), jaký vybrat ten nej dezert? :-) Pokud ke štěstí nepotřebujete velký kus dortu, tak café Gourmand je ta správná volba! Číšník vám přinese tácek, na němž kromě potřebné dávky poledního kofeinu máte na výběr z mnoha minidezertů. Jsou velmi lákavé, barevně sladěné, v ideálním množství jako doprovod k vaší oblíbené lahodné kávě.

Mini crème brûlée, mini madeleine, mini čokoládový zákusek moelleux au choimg_2453_180.jpgcolat, mini bílý jogurt s jahodovým povidly. Mini dezerty, které si nejdříve dlouho prohlížíte, než je ochutnáte. Porušit tu harmonii barev a tvarů je člověku až líto.

Pokud se ocitnete ve staré čtvrti Marais, kde jen těžko narazíte na špatnou restauraci, je jedním z možných posezení při obědě, nebo třeba večerním koktejlu, adresa restaurace La Panfoulia Rue du Bourg Tibourg č. 39. Stoly se židlemi jsou tam doplněny několika pohodlnýmy křesly a gaučem. Umělecké obrazy maleb zvířat ve zlato-hnědých barvách dělají z restaurace zajímavé místo, kde se po chutném obědě vyplatí objednat gurmánskou kávu.
img_2454_180.jpg
V pracovní dny přes poledne je zde klid, samozřejmostí je kvalitní jídlo, příjemná obsluha, kterou tvoří efektivně spolupracující pár. Z prvniho patra restaurace se vám nabízí pohled na okolní budovy, jste v tichém a příjemném prostředí nejen na vyprávění.

Maria Dopjerova-Danthine, Paristep