Jdi na obsah Jdi na menu
 


Josselin - nejlepší creperie v Paříži

1. 11. 2012

1.jpgO tom, že čtvrt kolem mrakodrapu Montparnasse je čtvrtí proslulou i velkým množstvím creperií, jsme již psali. Za speciální zmínku stojí však ta nejlepší. Nejen podle našeho názoru, ale i dle různých hodnocení na internetu, je nejlepší „La creperie Josselin“.

Co zde najdete? Během doby oběda a večeře přeplněné interiéry, lidé čekající před restaurací, kterým číšník s přesným odhadem dává informaci o době čekání na volný stůl. Pokud se chcete vyhnout čekání, nejlépe je přijít před 12 hodinou. Přicházíme ve chví2.jpgli, která začíná být pro oběd „kritická“, tedy kolem 12:30, čekáme asi 15 minut, když na nás číšník mrkne a řekne, že se omlouvá za čekání, že u jednoho stolu již platí, o chvilku bude náš.

Čím větší společnost lidí, tím je čekání delší, avšak určitě se vyplatí. Když už jste usazeni uvnitř, ani náznakem vám personál nedá najevo, že venku čekají další hosté, že stůl třeba uvolnit. A tak, jako mnozí jiní, trávíme zde příjemné dvě hodiny.

Navzdory přeplněné místnosti, personál je milý, svědomitý a trpělivý. Creperie je uváděna v mnoha průvodcích a po vyzkoušení několika pařížských palačinkáren, musíte uznat, že je nejlepší, bohatým výběrem, kvalitou těsta, velikostí porcí a štědrou náplní. Je to snad jediná creperie, kde dělají palačinky dvojité, z dvojitého těsta, (francouzsky „en couple“, čili dvě pa3.jpglačinky, které se tvarem dají srovnat s pizzou Calzone).

Výběr je velký, těch, co váhají a nevědí se rozhodnout, určitě nezklame klasika, tzv.. „Une complete“ se sýrem, šunkou a vajíčkem. „Crêpes“ musí být doprovádzané keramickými džbánky perlivého sladkého nebo suchého moštu, který se nalévá do kulatých misek, nebezpečně rychle se vyprazdňujících.

Dřevěné řezby a dekorace, obrazy - bretaňské mozaiky z barevných ka4.jpgmínků, keramika z Quimper, lustry z bílé krajky přispívají k pocitu útulnosti a přímo z místa, kde sedíte, se díváte do kuchyně a pozorujete rychlou přípravu čerstvých bretaňských specialit.

Již 15 let je majitelkou „crêperie de Josselin“ paní Bénuezi. Její specialitami jsou „la crêpe maraichère“ (špenát, vajíčko, slaninou a sýr) a „la crêpe Josselin“ (vajíčko, šunka, sýr a houby).

„La  crêpe“, nebo „galette“ se objevila v Bretani v 13. století, jako důsledek pěstování pohanky, která se do Bretaně dostala z křižáckých výprav do Asie. Pohanka se na 5.jpgzačátku minulého století zaměnila za bílou pšeničnou mouku, ze které se palačinky připravují dodnes.

Na ulici „rue de Montparnasse“ si všimnete, že přesto, že na této malé ulici je crêperií asi 15, právě před „crêperie de Josselin“ je řada zájemců, kteří jsou ochotni čekat 15-20 minut, něž se uvolní stůl.

Crêperie Josselin. 67 rue du Montparnasse, 75014

Metro: linka 6, zastávka Edgar Quinet
 
Maria Dopjerova-Danthine, Paristep
 
6.jpg