Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pavillon Lenôtre na Champs-Elysées

20. 6. 2013

lenotre-1.jpgPrestižní restaurace a kavárna „Lenôtre“ je v smetanově bílé budově s kamennými dekoracemi ve stylu Art Deco na čísle 10 avenue Champs-Elysées, v sousedství prezidentského paláce Elysées.

Lenôtre je světově proslulý cukrář a je pojmem, který ve Francii nepotřebuje žádné vysvětlení. Patří ke všeobecné kultuře, už děti na základní škole vědí, že prezidentem je François Hollande a Lenôtre je jméno a značka umělecky krásných a chuťově nepřekonatelných zákusků, a nejen zákusků. Čokolády, zákusky, zmrzliny, šampaňské, tenké plátky uzeného lososa, zapíjené sklenkou chladného bílého vína, vše lenotre-2.jpgvysoké kvality, nezapomenutelné chutě a uměleckého designu.
 
Terasa s proutěnými židlemi obklopená zelení, uvnitř, v takzvané zimní zahradě, vysoké skleněné okna, které zalévají místnost světlem a spojují vás s terasou, za kterou vidíte části paláce Grand Palais.
 
Vysoký číšník s tmavýma očima a přátelským úsměvem, beze spěchu, trpělivě vysvětluje a pomáhá při těžkém rozhodování výběru dezertů a nápojů. Vyhrává degustace 6 „macarons“ chutí dle našeho výběru: čokoládové, karamelový s příchutí slaného másla a vanilkové, dále čokoládový zákusek s rybízovou šťávou v misce. Horká čokoláda přichází vlenotre-4.jpg porcelánovém bílém pohárku, množství odpovídá alespoň čtyřem šálkům, je hustá, sytá s razantní a zároveň rafinovanou chutí.
 
Na žízeň nejlépe pasoval „thé glacé maison“ – „doma“ vyrobený ledový čaj - skutečně neměl nic společného s lahvovým „ice tea“. Svěží neslazený, s citrónem a k tomu pohárek s tekutým třtinovým cukrem, který dal nápoji potřebnou dávku sladkosti. Prostory s elegantním designem, pohled na plně rozkvetlé široce rozvětvené bílé orchideje u našeho stolu, černo-bílé proužkované šaty u vedlejšího stolu sedící mladé maminky s miminkem v rozkošných šatečkách. Jsme v Paříži, v srdci Paříže, s ústy plnými čokoládové chutě.
 
První gastronomickou školu Lenôtre vytvořil v roce 1971 Gaston Lenôtre. Držlenotre-3.jpgí se tradice, je otevřená pro nové kreativní nápady, jejím cílem je perfekcionismus, úspěšně se snaží držet krok se svou světovou reputací, a jak o sobě tvrdí, je perfektní syntézou minulosti, přítomnosti a budoucnosti.
 
Lenôtre staví příčku konkurentům v Paříži velmi vysoko, avšak při nazírání a obdivování výkladů pařížských „pâtisserie-boulangerie“ (cukráren-pekáren) je třeba uznat, že ani konkurentům znalosti, nápady, šikovnost a francouzské „savoir-faire“ rozhodně nechybí. Zákusky, či dorty se jedí už pohledem.
 
M.D.D., Paristep
 
lenotre-5.jpg