Jdi na obsah Jdi na menu
 


Macarons - Pařížské lentilky

3. 2. 2012

01.jpg„Macarons“ (makarónky, nebo i pusinky) - drobné kulaté koláčky patří k pařížským klišé. Jsou pozitivem, kvůli kterému Angličané jezdí vlakem Eurostar na otočku do Paříže, aby si s sebou odnesli bonboniérové ​​krabice s barevným výběrem koláčků plněných krémy klasických, méně klasických i exotických příchutí.

Přestože je najdete v mnoha cukrárnách a dokonce i v supermarketech, nejprestižnější a nejvyhledávanější jsou „macarons“ dvou konkurentů: Ladurée a Herm. Historie „macarons“ Ladurée začíná Pierrem Desfontaines, bratrancem Louise Ernesta Ladurée, který v polovině XX. století, měl myšlenku slepit dohromady dvě kolečka „macarons“ a naplnit jej chutnou nádivkou. Tento maličký koláček, zvenku křupavý, uvnitř se sytou, na jazyku se tající nádivkou, se každé ráno vyrábí v cukrářské výrobně Ladurée. Odborníci s jejich „savoi02.jpgr-faire“ precizně dávkují mandle, vajíčka, cukr a špetku toho neznáma, které je třeba k udržení světové slávy pařížských „macarons“.

Čajovny s prodejnami makarónek Ladurée najdete v Paříži na ulici Champs-Elysées, na ulici rue Royale a na ulici rue Bonaparte při kostele Saint-Germain. Než vás číšník usadí v místnosti se stěnami pomalovanými motivy exotických rostlin a ptáků, a přinese vám to, po čem toužíte v porcelánovém servisu, se stříbrným příborem a cukřenkou, si posezení v čajovně Ladurée na rue Bonaparte třeba zasloužit trpělivým, zhruba i půlhodinovým čekáním! Klientela má turistický nádech, od mnoha stolů se ozývá americká angličtina.

Při „dégustation“ - ochutnávce 4 maličkých jednohubkových macarons dlouho přemýšlíte, které příchutě jsou nejvíce neodolatelné. Zůstat při klasice a zvolit vanilku, čokoládu, pralinková krém, malinu, či kokos. Nebo zvolit exotiku nádivkami přích04.jpgutí jako „Foret noire“ („Černý les“) s tmavou čokoládou a griotkou, karamelu se slaným máslem, zeleného jablka, či z lupenů růží. K zimní nabídce patří makarony s nádivkou z kaštanového krému, datlí a fíků.

Každou sezónu Ladurée vytváří nový „parfém“, jak Francouzi nazývají příchuť. A nejen příchutě jsou důležité, ale i barvy, či spíše barevné odstíny makaróniek. Jako Francouzi říkají, „barva je důležitou složkou svádění, sedukcie“, od pohledu se jde k dotyku a od dotyku ke kontaktu s jazykem.

Maria Dopjerova-Danthine, Paristep

macarons-paris-527.jpg