Jdi na obsah Jdi na menu
 


Manuál k pařížské kávě

30. 6. 2017

kava-1.jpgDo Paříže se jezdí k vůli Eiffelovce, památkám, módě, gastronomii, ale i kávě. Na kávu jako přestávku při chození při nekonečných kilometrech po pařížských bulvárech, na kávu jako záminku na chvíli strávenou na terase kavárny, odkud, zpoza červených plátěných deštníků, se nejlépe sleduje běh života kolem. Na kávu, která vás probudí do pařížského rána...

Ačkoli obraz Pařížana nebo Pařížanky se většinou spojuje s maličkým espressem v drobném bílém porcelánové šálku, s otevřenými novinami na malém kulatém stolku kavárny, máte několik možností, jakou kávu si kavárně nebo bistru objednat. Espressu říkají místní „Café serré“ - silná káva, připravená z obvyklé dávky kávy, ale s menší dávkou vody.
 
kava-2.jpgPo „Latte“ se v Paříži neptejte, nepochopí, co chcete. Pokud máte chuť na kávu s mlékem, objednávejte si „café crème“, nebo jako Francouzi řeknou zkráceně „un crème“. Dále „Noisette“ (v překladu oříšek) to je malá káva s troškou mléka. „Capuccino“ je káva s mléčnou pěnou, stejně jako u nás. „Allongé“ je káva doplněna vodou.
 
„Déca“ je káva bez kofeinu. „Café viennois“ je káva se šlehačkou a „Café liégeois“ je studený dezert se slazenou kávou, zmrzlinou a šlehačkou. „Thé“ je černý nebo zelený čaj (Thé vert). Pokud si přejete bylinkový čaj, neříkejte čaj, ale objednávejte „Infusion“ nebo „Tisane“.
 
kava-3.jpgFenoménem posledních let je v pařížských restauracích a bistrech dezert s názvem „Café gourmand“ (gurmánská káva). Jde o kávu (případně čaj) s výběrem drobných zákusků, ochutnávky několika dezertů. Častokrát mini „Crème brulée“, makrónka, čokoládový nebo ovocný koláč, suché pečivo či tvarohový krém. Cena „Café gourmand“ se pohybuje od 6 do 10 euro.
 
Ceny kávy se v Paříži pohybují od 2,50 euro za základní espresso a cappuccino od 4 euro. Kávy s mlékem, mléčnou pěnou a příchutěmi jsou vždy násobně dražší než espresso, a to z důvodu složitější přípravy při započtení práce barmana či obsluhy. To je rozdíl oproti České republice, kde jsou ceny jednotlivých druhů kávy velmi podobné a počítají se hlavně od ceny surovin a nikoliv lidské práce a přípravy.
 
kava-4.jpgRozdíl je také v servírování, většinou dostanete pouze objednanou kávu a k ní cukr. V Čechách dostanete ke kávě častokrát pohár s vodou, sušenku, oříšek, více druhů cukru a vše máte naaranžované na tácku s ubrouskem. Kvalita samotné kávy však značně pokulhává. Tradičně nám tak forma předbíhá obsah.
 
V Paříži je život rychlý a kávy na terasách kaváren jsou způsobem, jak zpomalit. Na chvíli vyjít z kráčejícího davu, sednout si ke stolku na kraji rušného bulváru a být divákem pulzující metropole.

Paristep

kava-5.jpg