Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čaj v mešitě

22. 5. 2013

1.jpgJít na čaj do mešity je jedním z trendových pařížských plánů. Najdete zde klid, trochu exotiky, něco speciálního a zároveň cenově přístupné místo, kde duše odpočívá, zatímco oči se toulají po dekoru architektury španělsko-maurského stylu. 

„Café de la Mosquée de Paris“ se nachází blízkosti zahrad „Jardin des Plantes“ a je příjemné zkombinovat procházku barvami a vůněmi květů, stromů a rostlin zahrady se zastávkou v této oáze klidu, se sladkým čajem na stolcích s modrou mozaiko2.jpgu, za cvrlikání vrabců, které okupují nejen terasu, ale i vnitřek čajovny. Místo je oblíbené hlavně mezi mladými, kterým také ceny hrají do karet. Za každý čaj a každou orientální dobrotu se účtují pouze dvě eura, možná i proto se tak těžko člověk omezuje v jejich množství.
 
Čajovna se nepodobá žádné jiné v Paříži. U Muzea přírodních věd přejdete přes cestu, vejdete přes pěknou alkovnu a ocitnete se v pohádce plné barev, na terase maurského stylu, se stolky s modrými mozaikami. Váháte, zda zůstat na terase, jejíž šarm se hned dostane do všech vašich smyslů, nebo zda se usadíte v prostorné místnosti uvnitř, kde poletující vrabci radostně přistávají na impozantním orientálním lustru. Vnitřek je klidnější, ale terasa má více atmosféry. Ačkoliv stolky se zde, hlavně za slunečného počasí, odchytávají velmi rychle a je o ně nouze, při troše štěstí se i vy za jedním z nich ocitnete.
 
Kolem stolů neustále chodí číšníci s tácem plným pohárků s tradičním sladkým3.jpg mátovým čajem. Pokud si k čaji přejete i zákusek, je třeba jít si ho koupit dovnitř, číšníci obsluhují pouze s nápoji. Vzpomeňme alespoň některé z názvů orientálních zákusků, vystavených ve velké vitríně: „Cornes de gazelle“ (gazelí rohy), „Baklawa“, „Mamoul“. Všechny orientální zákusky jsou nesmírně sladké, plné medu, ořechů, mandlí, ovocných vůní. Jak Francouzi řeknou „à tomber par terre“, člověk by z té dobroty na zem padl.
 
Čajovna je otevřena denně, od 9 hodin ráno do půlnoci.
 
Adresa: 39 rue Geoffrey Saint-Hilaire

© Paristep

4.jpg