Jdi na obsah Jdi na menu
 


Paříž na dlani

2. 8. 2014

raphael-paris-3.jpgVýhledů na Paříž, na bělobu domů a červené komíny vyčnívající ze střech, na podkrovní okna pokojů, známých jako „chambres de bonne“ (pokojů pro služky) je mnoho. Několik těch známých, které vám doporučí všichni turističtí průvodci, nekonečné množství těch, které uvidíte jen díky návštěvám soukromých bytů. A několik těch, které jsou sice méně známé, ale přitom turistům i Pařížanům přístupné.

Jako například terasa hotelu Raphaël u Vítězného oblouku. Terasa s názvemraphael-paris-2.jpg „Les Jardins Plein Ciel“ (Zahrady pod širým nebem), s 360° výhledem na Paříž, nabízející buď luxusní večeři v restauraci, kde jsou stoly rozmístěny v soukromých složkách mezi zelení buksusu, ovocných stromů a velkými dřevěnými květináči s vonící levandulí. Na téže terase, pod bílými slunečníky, je také kavárna - bar s bílými kovovými zdobenými židlemi a zelenými polštáři, dekor ve stylu Krásné Epochy, s lahvemi šampaňského chladícími se v ledu a dotvářejícími mozaiku výhledu na baziliku Sacré Coeur.

Reputací šéf barmana Christiana Gomeze jsou velké červené koktejly „Raphael“, podávané v širokých sklenicích na dlouhých stopkách. Receptem osvěžujícího šumivého koktejlu je šampaňské Perrier-Jouet, jahodové pyré, likér Manzana Verde ze zeleného jablka a zelený citron.

Na terase hotelu Raphaël je kuriozitou velká mramorová šachovnice, která byla postavena na počest zakladatele hotelu a francouzského klubu šachistů.raphael-paris-1.jpg

Ke koktejlům nebo nealkoholickým drinkům (ovocné drtě stojí za ochutnání) se podávají olivy plněné lososem nebo mandlemi, oříšky posypané sezamovými zrníčky a slané pečivo.

V cenách koktejlů máte samozřejmě započítán i výhled na světélkující Eiffelovku, osvětlený Vítězný oblouk, střechy Paříže a jeho milion světel a tváří. Na sedmém patře hotelu Raphaël, v sedmém nebi Paříže. 

Bar otevřen od 16h do 23h. Cena alkoholického koktejlu 27 euro, ovocné džusy 15 euro. Terasa otevřena od května do září.

Paristep

raphael-paris-525.jpg