Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kavárna Louis-Philippe a kus Eiffelovky

6. 2. 2012
img_2426.jpgPři procházce pod platany na nábřeží Seiny, mezi čtvrtí Marais a katedrálou Notre-Dame, vás zaujme zeleno-krémová barva fasády kavárny-restaurace Louis Philippe. Tato kavárna je součástí Paříže již od roku 1851. Ukázkový příklad pařížské kavárny, jak je známe z francouzských filmů. 
 
Typ pařížské kavárny, jak je známe z francouzských filmů. Široký barový pult s veselým pánem u  kasy a čepující pivo, velké množství různých předmětů a detailů tvořící zajímavou atmosféru kavárny. Huňatý pejsek sedící u starého schodiště doplňuje rokokový dekor kavárny. Číšníci působící stroze, na první pohled arogantně, avšak přece jen krátkými hlasitými vtipnými komentáři si věrnou klientelu snadno získávají.
 
V přízemí je kavárna, do restaurační části se dostanete po starém klikatém úzkém schodišti. Pokud se na schodišti ocitnete s někým v protisměru, tak chtě nechtě musí někdo ustoupit. Schodiště je historickou památkou a kuriozitou. Je kouskem prvních schodů Eiffelovimg_2422.jpgky, které byly později vyměměny právě proto, že byly příliš úzké a byly rozprodány kavárnám na březích Seiny. Po zvládnutí točitého schodiště je plnohodnotnou odměnou panoramatický výhled na okolí.
 
Jídelní lístek nabízí klasická jídla francouzské kuchyně,  například „Boeuf Bourgignon“ (hovězí na červeném víně), Blanquette de veau à l'ancienne" (svíčková podle tradičního receptu), nebo také „Magret aux cerises“ (kachna s třešňovou omáčkou). Speciální nabídky dne jsou napsané ozdobným písmem přímo na sklech oken.
 
Sedím sicejen“ u kávy a zákusku, ale před očima se na mě celou dobu usmívá nápischou FARC“ a když se číšník vesele ptá klientů při sousedním stole, zda „ten zelný list plněný masem“ je povedený, téměř lituji, že jsem po obědě. Od lítosti mě však odpoutává talíř s „profiteroles“ - dezert, který najdete téměř v každé pařížské kavárně. Několik koulí z těsta, plněné vanilkovou zmrzlinou a štědře polité horkou tmavou čokoládou a to vše posypané plátky mandlí. Dezert na každé roční období. V létě vás osvěží zmrzlina, a v  zimě zahřeje horká čokoláda, kterou je dezert politý.
 
Dámě v středních letech číšník přináší obrovský kus citrónového dortu. Velikosť dezertu ji zaskočí, koulí očima, číšník jí povídá: „Ale nahání ten kimg_2420.jpgus strach, že?“
 
Vychutnávajíc útočiště terasy kavárny, pod plynovým ohřívačem, jen průhlednou fólií chráněni od větru, kterému jsou břehy Seiny vystaveny, nemůžete být více součástí pařížské zimy.
 
Metro: Pont-Marie (Linka 7). Při rezervaci se vyplatí upřesnit, že chcete stůl s výhledem na Seinu a most Louis-Philippe. (tel.: 01.42.72.29.42). Cena kompletního obědapředkrm-hlavní jídlo-dezert“ je na osobu 30 euro.
 
Maria Dopjerova-Danthine, Paristep 
 

Náhledy fotografií ze složky Paříž Eiffelovka | Jan Schinko jr.