Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sýrové speciality v Paříži

28. 1. 2013

01.jpgPaříž je lákavá a turisty vítá i v mrazu. Toulky po bulvárech, ukrytých uličkách, či pamětihodnostech třeba však častěji kompenzovat teplem. A i v této nabídce je Paříž nekonečná. V mrznoucích dnech si o něco snadněji a s menšími výčitkami dopřejeme kaloričtější jídla, což ve francouzské kuchyni má synonymum jídla z taveného sýra, či "choucroute" (zelnice s uzeninami a bramborami).

Pokud přejdete vedle Pantheonu po levé straně, hned za ním se váš pohled 02.jpgzastaví na kostele Saint-Etienne du Mont z 15. století. Po levé straně od kostela se pusťte dolů uličkou rue Montagne Sainte-Genevieve, nejsou na ní žádné velkolepé pamětihodnosti, ale je nejstarším místem 5. pařížského okrsku a čtvrť Montagne Sainte-Genevieve byla obydlena už ve Starověku. Ti, co mají rádi ticho, pískovcové fasády pařížských budov a ti, kteří mají zájem ve fotografování, si určitě přijdou na své. Na začátku ulice vás vítá zelená fasáda kavárny-restaurace Gaudeamus, na druhé straně úzké silnice krčma anglického stylu.

Svatá Genevieve je patronkou Paříže. Genevieve se narodila v roce 422 v N03.jpganterre (západní předměstí Paříže) a je původem legendy, že díky ní voda v Nanterre má léčivé účinky. Attila, král Hunů, vešel do Francie s mocnou armádou, ničící vše, co jim přišlo do cesty. Jeho blížící se příchod do Paříže zalarmoval obyvatelstvo, obyvatelé se chystali hromadně město opustit. Genevieve, celou svou vírou v Boha, k lidu promluvila a prohlásila, že nepřítel se od Paříže vzdálí, pokud se Pařížané začnou postit, modlit a strážit. A Hunové skutečně změnili směr jejich pochodu, Paříž byla zachráněna.

Pokud hledáte sympatickou restauraci v Paříži, kde se chcete uchýlit na několik příjemných hodin v sychravém chladném zimním počasí, dovolím si vám dát tip na drobnou (je pravda, že v Paříži jsou drobné téměř všechny restaurace) restauraci „Etoile du Berger“, jejíž majitelka má sice asijský „look“ a obsluhující je očividně Ital, avšak na savojské speciality jsou v Paříži nepřekonatelní. Usedněte za malý stolek pod stropem s dřevěnými břevny, na kterých kromě několika párů starých lyží, visí různé jiné kuriozity, od drobných plyšových Mikulášů po klec s umělou slepicí.

Přestože jídelníček je bohatý a pestrý, na tomto místě si všichni hosté objednávají buď „fondue Bourguignon“, když vám ke kotlíku s horkým olejem s vínem a jinými 04.jpgpřísadami, přinesou talíř s kousky různých typů masa, které si v kotlíku za hlučného praskotu oleje smažíte, nebo „fondue Savoyard“, kde ke kotlíku s horkým rozpuštěným sýrem vám přinesou velký košík s kousky chleba, talířem uzené šunky, salátu, nebo brambor a to vše si dlouhými kovovými hůlkami pěkně namáčíte do taveného sýra. A navzdory sytosti a kaloriím hlavního jídla, jako dezert rozhodně nelze vynechat „fondue au chocolat“, když vám ke kotlíku s černou tekutou horkou čokoládou přinesou talíř s kousky různých druhů ovoce, které si do horké čokolády namáčíte.

Jídlo je tak chutné, sympaticky prezentované v kovových kastrůlkách ohřívajících se na malém ohýnku přímo na vašem stole, že atmosféra dobrosrdečnosti je v restauraci přímo nakažlivá, hosté si spokojeně mnou ruce, komentují, těší se ze života. A obsluhující přechází od stolu ke stolu, kde-tu zregulují sílu ohně na ohřívačích na stolech a těší se z radosti hostů, která se jim usadila na tvářích.

Adresa restaurace Etoile du Berger: 42, rue de la Montagne Sainte-Genevieve, telefon 01.43.26.38.87. Cena menu zahrnujícího jako hlavní jídlo „fondue Savoyard“ a jako dezert „fondue au chocolat“ je 22 euro. S pocitem hladu určitě neodejdete.

Maria Dopjerova-Danthine, Paristep

05.jpg