Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní večery pod Notre-Dame

18. 8. 2013

1.jpgOd katedrály Notre-Dame přejdete malý most „Pont au Double“, sejdete dolů k Seině a ocitnete se na ideálním místě na letní večer. Několik ukotvených lodí, jak je Francouzi nazývají „les péniches“ nabízí příjemné posezení za jemného kolébání na vlnách Seiny. Přesto, že jste v samém centru Paříže, volný stůl a místo k sezení vždy najdete.

U čtvrté ukotvené lodi od Notre-Dame se ocitáte před lodí, v podpalubí je divadelní scéna, s názvem „La Nouvelle Seine“ (Nová Seina). Divadlo, které otevřelo svoji scénu jen před třemi týdny, díky herečce Audrey Vernon a její h2.jpgře „Jak se vdát za miliardáře“ se velmi rychle zaplňuje.

Rarita pro Pařížany, která však má co nabídnout i turistům. Na horní palubě lodi je totiž v jedné části restaurace s elegantně prostřenými stoly vyzývajícími k romantickému večeru. Ve druhé části je bar, s příjemnou a vtipnou obsluhou. Když se ptáme číšníka na nápojový lístek, odpovídá, že chodícím lístkem je on sám a chrlí ze sebe širokou nabídku nápojů. K poháru portského a rajčatové3.jpgho džusu si objednáváme „la planchette“ - dřevěnou desku s výběrem sýrů, salámů a salátů. Ke kochání se pohledem na blízkou katedrálu Notre-Dame už vůbec nic nechybí. Za kulatým kovovým stolkem máte pocit, že stačí ruku natáhnout a dotknete se téměř tisícileté katedrály. La Nouvelle Seine není jen barem, restaurací a divadlem, ale i místem na koncerty a víkendový brunch.

Před tím, než uvaděčka vyzve diváky vypnout své mobily, očima zachytávam text sms, kterou rychle vyťukává muž sedící přede mnou: „Jsem na divadelní hře na lodi pod Notre-Dame. Je to magické“. Tak typicky pařížské, umět si cenit pěkný moment, těšit se z programu letního večera a samozřejmě podělit se o něj s druhými.

Po představení a vyjití z lodi La Nouvelle Seine se necháváme zlákat atmosférou vedle zakotvené „Péniche“ s názvem „Bateau Daphné“, kde vychutnáváme štědré dávky citronové a kávové zmrzliny a zapíjíme ji svěžím citrónovým pivem z plechovky.

Adresa: La Nouvelle Seine: Port de Montebello – 75005 Paris.

M.D.D., Paristep

4.jpg