Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejlepší zmrzlina v Paříži

1. 8. 2012

1.jpgPo chladném měsíci červnu se léto v Paříži přece jen dostavilo a spolu s ním aktuální téma - kde se vyplatí osvěžit dobrou zmrzlinou. Podobně jako různých pekáren, je stánků se zmrzlinou ve městě nepočítaně. Kam se však v Paříži vydat za tou nejlepší?

Za horkého dne na Trocaderu u Eiffelovky jsem se nechala naivně zlákat svěže vypadající růžovou zmrzlinou. Prodavačka mi ji profesionálně natočila, ale už po několika olíznutí jsem věděla, že ani při nejlepší vůli a dobré výchově tu zmrzlinu nedojím. Produkt tak šel do nejbližšího koše. Snad od dětství, když mi často padaly kopečky zmrzlin na zem, moje první nedojedená zmrzlina. Proto se vyplatí jít cíleně za tou, o které víte, že vás chuťově ani kvalitou nezklame. Při zadání na Googlu: „la better glace de Paris“ nebo „the best ice-cream in Paris“ vám na sto procent vyskočí Berthillon. Potvrzuji, že moka příchuť má opravdu smetan2.jpgově-kávovou chuť, v medově-nugátovou kopečku cítíte vůni a chuť medu a koušete do nefalšovaných kousků nugátu. Fíková příchuť voní opravdu po fíkách a „caramel beurre Salé“ (karamel se slaným máslem) je gurmánským požitkem a příjemným zmrzlinovým zážitkem. Výběr mezi příchutěmi - káva s whiskey, nugátová čokoláda, kapučíno, bílá čokoláda, mátový list, mandlové mléko, perníková, mirabelkový, červený pomeranč, zelené jablko, nebo pralinková s citronem - je těžký. Avšak cokoliv si vyberete, volbu neprohloupíte.

Zmrzlinárnu Berthillon najdete na ulici rue Saint Louis en l'Ile na ostrově Ile Saint Louis za Notre-Damom. Obchod zmrzlinárny Berthillon má i kavárna, která je v srpnu zavřená. Na ostrově Ile Saint Louis je však několik stánků zmrzliny Berthillon, tak ani v srpnu o zmrzlinu nepřijdete. Jak se na stránce výrobce zmrzliny Berthillon uvádí, zmrzlina se vyrábí přímo na místě, k3.jpgaždý den z čerstvého tepelně zpracovaného mléka. Kakao pochází z Pobřeží slonoviny, vanilka z Madagaskaru.

Na téže ulici stojí za zmínku i italská zmrzlinárna Amorino. Zmrzlinu vám umělecky zaranžují v kornoutu (cornet) nebo do kelímku (pot) ve tvaru lupenů růže. Specialitou doporučenou prodavačkou je příchuť Amarena (zmrzlina z vanilkového krému se šťávou z třešně griotky). Kromě zmrzliny je Amorino dobrou adresou i na goffry, plněné podle přání cukrem, č4.jpgokoládou, meruňkovým nebo jahodovým džemem, nebo zmrzlinou). Amorino má v Paříži 12 adres.

Berthillon i Amorino jsou cenově podobné. Dvojitá zmrzlina u Berthillon stojí 4,50 EUR a malá zmrzlina u Amorino stojí 3,50 EUR. (Kornoutek s krásně natočeným bohatě visacím kopečkem). Cena není malá, ale rozhodně odpovídá kvalitě produktu.

Maria Dopjerova-Danthine, Paristep


Agrandir le plan