Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velikonoční zvony přilétají do Paříže

3. 4. 2012

titul.jpgVe Francii se nešlehá, nepolévá, dívky nemusí afektovaně pištět a zároveň poslušně očekávát svátečně naladěné koledníky. Ve Francii jsou Velikonoce, samozřejmě kromě křesťanských tradic, o čokoládě. Sotva jsme si oddechli od vánoční hostiny, shodili přebytečná kila nabrané z vánočního cukroví, přilétají velikonoční zvony z Říma naplněné čokoládovými vajíčky. A děti s košíky a taškami je hledají a sbírají.

Tradice, když zvony kostelů ztichnou, vznikla v 7. století, kdy církev zakázala zvonit zvony jako znak smutku od velikonočního čtvrtka do neděle, tedy čas od smrti Ježíše po Zmrtvýchvstání. Podle francouzské katolické tradice zvony všech kostelů odlétají na Velikon2.jpgoční čtvrtek do Říma, kde je papež požehná. A na Ježíšova zmrtvýchvstání se vesele vracejí, zvoní, oznamují radost ze zmrtvýchvstání, jsou naplněny čokoládovými vajíčky, které rozhazují do zahrad. Na cestu do Říma jsou zvony vybaveny křídly a barevnými stužkami. Mnohým slovenským maminkám a dívkám by se asi tato verze Velikonoc lépe zamlouvala.

V luxusní pařížské ulici Faubourg Saint-Honoré, nedaleko kostela Madeleine, blízko náměstí Concorde, máte ve výtečně designérsky naaranžovaných výlohách nejen módní přehlídku šatů od různých prestižních návrhářů, luxusních zlatnictví, ale natrefíte zde i na několik proslulých prodejen čokolád a zákusků. V období Velikonoc, podobně jako přes Vánoce, jsou pastvou pro oči a lákadlem sáhnout po peněžence a dopřát si trošku luxusu.

Vstupme do cukrárny-čokoládovny na čísle 101 ulice Faubourg Saint-Honoré a pok3.jpgochejme se kolekcí velikonočních čokolád na rok 2012 podepsaných značkou Dalloyau. Pod metaforickým názvem „Fait ce qu'il te Chanty“ - slogan, který je zároveň slovní hříčkou, doslovně znamená „dělej, jak se ti jen zpívá“, avšak v přeneseném významu se dá přeložit jako „dělej, jak se ti jen chce“. Velikonoce 2012 si nesou téma ptáčků vsazených do kreativních čokoládových vajec.

Od roku 1682 je Dalloyau rodinným podnikem, který přenáší gurmánské tradice z generace na generaci. Každá čokoláda má svůj rafinovaný recept, svou specifickou historii. Přes 300 let Dalloyau potvrzuje své renomé zákusky, čokoládami a umělecky propracovanými recepty.
Historie vzniku jména a značky Dalloyau začíná v roce 1682 na královském dvoře zámku Versailles. Charles Dalloyau, ve službách Prince de Condé, upoutal pozornost svými chleby, které králi Ludvíku XIV. ochutnal během jedné recep4.jpgce. A tak se Charles Dalloyau stal prvním z mnoha generací Dalloyau, které sloužili královskému dvoru. Během čtyř generací bratři Dalloy byly kulinářskou elitou. Dostali dokonce i šlechtický titul a jako znak tohoto vyznamenání nosili před králem meč. Díky titulu se účastnili královských hostin a měli čestné místo při slavnostních ceremoniích.

Adresa čokoládovny Dolloyau: 101, rue du Faubourg Saint-Honoré, 75008 Paris
Metro: Saint-Philippe du Roule, Miromesnil, Franklin Roosevelt
Obchod je otevřen denně od 8:30 do 21:00 hod.

Maria Dopjerova-Danthine, Paristep