Jdi na obsah Jdi na menu
 


Když se řekne „104“

7. 3. 2012

titul.jpgHistorie místa s názvem „Centquatre“ (104) je více než kuriózní. Budova, která dnes připomíná starou železniční stanici, byla postavena v roce 1873 na základě nařízení diocéze. Od roku 1905 zde bylo pohřebnictví. V roce 1905 se oddělila církev od státu a každý zesnulý měl právo na pohřeb. A to bez ohledu na náboženské vyznání, rodinný stav (dříve rozvedené ženy se musely pohřbívat v noci), či na okolnosti smrti. Městský monopol spravoval truhly, pohřební auta a hřbitovy. Zákon „Sueur“ z 8. ledna 1993 znamenal konec monopolu a tak na ulici d‘Aubervilliers pohřebnická činnost začala upadat, až po odchod posledního zaměstnance v roce 1997. V roce 2001 začínají rehabilitační práce, a v roce 2008 se místo otevírá veřejnosti pod názvem Cenquatre.

„Stočtyřka“ je prostorem tvorby, experimentování, inovací, neustále obohacována vibracemi moderního světa. Je místem přátelské výměny mezi umělci a veřejností, moderním komplexem, kde se konají koncerty, představení, výstavy designu, moderního2.jpg umění, sportovní a taneční představení. Lidé se zde volně přidávají do různých cvičení a pohybových variací. Všechny věkové skupiny zde bez ostychu zkoušejí hip-hopové pohyby. Opodál v chodbě sedí skupina mladých dívek, která se připravuje na floor dance, o kousek dále slyšíme rapové písničky. V místnosti s vysokým stropem v rohu křičí dívka na svého partnera a výhružky ji jdou z očí. Po chvíli si uvědomíte, že procvičují nějakou divadelní scénu. Na taneční podlaze sedí naproti sobě chlapec s dívkou a ujídají z obrovské pizzy. Velmi přijemná, inspirující a uvolněná atmosféra dělá z místa hodnotný stánek všech kultur a žánrů.

Protože čas tu plyne nečekaně rychle, je třeba zmínit i sympatické možnosti za3.jpghnání hladu. Charismatická kavárna-restaurace s názvem „Café Caché“ (skrytá kavárna) s designem 50. let minulého století je výsledkem představivosti designéra Sebastiena Wierincka. Restaurace nabízí výběr originálních nápojů, od chlazeného piva, přes zpěněné kapučíno po milk-shake různých příchutí. K jídlu jsou k dostání kulinářské kreace. Zajímavou volbou jídelníčku je „3 salés, sucrés“. Z nabídky asi 10 slaných specialit vybírame: tvaroh s pesto omáčkou a sardinky, krevety, uzený losos, salám z oblasti Ardèche, vajíčka s celerovým salátem, paštika s domácím chlebem, jablečné crumble, čokoládový zákusek či italská panacotta s rybízovým džemem. Vyberete si tři nejlákavější a gurmánská hostina je zaručena. Děti se těší velkým porcím hranolek a steaků.4.jpg

Jinou možností chutného oběda je černý kamion zaparkovaný v hale Aubervilliers, kde prodávají pizzu pečenou v tradiční peci. Kromě pizzy je kamion dobrým místem na ochutnávku „gauffres“ (gofri) a horkého vína.

4. března skončila několikaměsíční výstava s názvem „In Perceptions“, jejíž hitem bylo dílo Leondra Erlicha - zrcadlový odraz na zemi položené makety budovy pařížské fasády. Lidé v různých originálních pozicích si lehli na zem a jejich odraz v zrcadle naháněl hrůzu. Viseli za nohy či za šály z balkónů, 5.jpgna zdech, pod střechou a vyvolávaly dojem, že už už spadnou na zem. Gravitace v tomto případě ale nefungovala.

Od 7. do 18. března 2012 se Centquatre bude nést v duchu kulinářského umění v rytmech festivalu „A Voir et à manger“. Pokud máte zájem spojit jídlo na talíři, nebo v ledničce s uměním, tancem i divadlem a obohatit se o nové recepty, vydejte se do „104“. Cenquatre je místo, které žije kulturou, vyzařuje z něj energie mládí, je otevřené světu, veřejnosti, je zajímavou ukázkou života Pařížanů.

Metro: linky 2, 5, 7 zastávky Stalingrad, Riquet nebo Crimée.

Maria Dopjerova-Danthine, Paristep