Jdi na obsah Jdi na menu
 


Paul Cézanne a Paříž

4. 2. 2012

img_1641.jpgPři žádné, ani té krátké dvou nebo třídenní návštěvě Paříže, neujde většinou pozornosti Lucemburská zahrada. V zimních měsících, v nynějším mrazivém únoru předevšim, přes nevyčerpatelnou paletu možností potulování se po pařížských ulicích, bulvárech, náměstích, pomalých oddechových procházek v parcích a zahradách, je potřeba výměny ostrého vzduchu za teplejší přímo naléhavá. A tak otevíráme dveře kaváren, čajoven, restaurací a také muzeí.

Po procházce po bulváru Saint-Michel a Lucemburské zahradě, si do 26. února můžete dopřát kulturní „zahřátí se“ v muzeu Lucemburské zahrady prohlédnutím výstavy „Paul Cézanne a Paříž“.

Přestože byl původem z Provence, v letech 1861 až 1905 se Cézanne opakov01.jpganě vracel do Paříže a regionu okolí Paříže „l’Ile-de-France“. Výstava veřejnosti představuje kolem 80 děl sebraných z celého světa zaměřených na autorovo pařížské témata: pohledy na Paříž, scenérie a krajinky Ile-de-France, zátiší a portréty.

Víte, že Muzeum Lucemburské zahrady bylo ve Francii první? Bylo otevřeno pro veřejnost již v roce 1750 (Louvre byl otevřen v roce 1793). Považuje se za nejstarší evropské muzeum! Precizně organizované výstavy se soustřeďují kolem 3 hlavních témat: Renesance v Evropě, Umění a moc, Paříž - metropole umění.

Přístup: linka RER B, zastávka Luxembourg, nebo linka 4 zastávka Saint Sulpice, nebo linka 10 zastávka Mabillon.

© Paristep