Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muzeum vína

22. 4. 2013

muzeum-vina-1.jpgNa první pohled se nezdá být lákavým plánem toulek po Paříži. Není to ani Louvre, ani Musée d´Orsay, ani Rodinovo muzeum. Jste však v hlavním městě země vín, mezi lidmi, pro které znalost vín je jedním z požitků v životě, patří k jejich „savoir-vivre“.

V tichém dvoře „Square Charles Dickens“ v buržoazní čtvrti Passy, ​​na ulici Rue des Eaux vás vítá nápis „Musée du Vin“, vstupte a ocitnete se ve sklepních kamenných prostorách vápencového lomu. V období od 13. do 18. století lom zásoboval vápenec na výstavbu Paříže.muzeum-vina-2.jpg

Dnes kamenné chodby podpírány klenbami jsou prostory muzea se sbírkou tisíce předmětů spojených s vinicemi a vínem. V sklepních prostorách ze 14. století je i restaurace, ve které se konají i různé koktejly, recepce, ochutnávky a kurzy. V nabídce je například degustace vín s čokoládou, nebo kurz rozdílů mezi víny Bordeaux a Bourgogne.

I ty, kteří se nemohou nazvat profesionálními vinaři, či znalci vín, určitě zaujmou předměty používané na sběr hroznů, metody vyhnutí se různým nemocem vinic, výroba koňaku, obrovský historický destilační přístroj, ukázky vín z pařížské oblasti, stolování s vínem během několika staletí, různé sklenice, džbánky, od Gallo-románské doby, přes středověk až po současnost, nesčetné druhy špuntů na láhve, způsobů otevírání lahví.

Jste jako Alenka v říši divů, muzeum vás na každém kroku udivuje, učí, nadchne. Dozvíte se, že již ve 2. století u věže Saint Jacques v Lutécii byla vinice, že Napoleón měl rád Burgundské víno a že dokonce si ho nechával nalévat zředěné s vodou na bitevních polích. Žemuzeum-vina-3.jpg patronem vinařů je Svatý Vincent, který se slaví 22. ledna, kdy vinice přechází po zimě do aktivní fáze, zem se začíná pomalu zahřívat a vinice se mohou začít stříhat.

V ceně vstupenky je zahrnuta i degustace vína. Jelikož jsme tu s kolegyní během polední přestávky pracovního dne, velmi ochotně personál vyhovuje naší prosbě vyměnit víno za kapučíno, ke kterému z rozmaru přidáváme tiramisu z lesních plodů. Pohádková lahůdka perfektně lahodící ke kávě s mlékem.

Na závěr kuriozita z webstránky muzea: ulice „rue des Eaux“ (v překladu „Vodní ulice“) vděčí svému názvu skutečnosti, že v této čtvrti Passy byly objeveny několikáté zdroje minerální vody v odbobí mezi polovinou 17. století a polovinou 18. století.

M.D.D., Paristep

muzeum-vina-4.jpg