Jdi na obsah Jdi na menu
 


Život v Paříži

Příspěvky

Vánoční bruslení v Grand Palais

17. 12. 2012

brusleni-1.jpgMnohým výstavám dává velkolepost a prestiž prosklená střecha s kopulí v Grand Palais. Od 13. prosince do 6. ledna se plocha 1800 m² pod skleněnou oblohou v Grand Palais v srdci Paříže změnila na obrovské vánoční kluziště.

 

Tradice nového Beaujolais

1. 12. 2012

beaujolais.jpgV brasserii L'Orée du Parc u talíře s výběrem salámů a sýrů, při skleničce nového Beaujolais čteme slova napsaná křídou na černé tabulce „Pít víno problémy nevyřeší. Avšak pití vody také ne.“ „Beaujolais nouveau“ je pařížskou událostí, která datumově pasuje s americkým svátkem Den díkůvzdání.

 

Ulice se zlatým šnekem - Montorgueil

6. 10. 2012

0.jpgPaříž je historie, Paříž je umění, Paříž je směs kultur celého světa s francouzským nádechem, Paříž je pískově bílá, pozlacená paprsky slunce, avšak vše to, co Paříž vytváří musí být vsazeno do atmosféry, která vás uchvátí, která vám pomate rozum, chytí vás za srdce, dostane se do každé buňky v těle.

 

Sobotní trh pod Montparnasse

25. 9. 2012

a.jpgPod pařížským mrakodrapem Montparnasse na trhu Edgar Quinet nás slunečné sobotní ráno prvního podzimního dne vítá šampion Francie roku 2011 v amatérském vaření Yvon Reyss. Tento šarmantní pán, a jak to už ve Francii bývá, profesionál v tom, co s grácií a zanícením předává druhým.

 

Akvárium CinéAqua na Trocadéru

23. 8. 2012

1.jpgJe horko, nejste však u moře, ale v centru Paříže na sluncem rozpáleném Trocadéru. Kromě četných stánků s občerstvením, můžete zvolit i jiné ochlazení, vejděte do Akvária nacházejícím se jen pár metrů od Eiffelovky. Nemusíte mít ani potápěčskou výbavu a jste svědkem neuvěřitelně pestré palety barev okolo 10 tisíc ryb a rybiček podivných tvarů a barev...

 

Pařížské metro - doprava v Paříži

18. 7. 2012

metro-paris.jpgProblematika, které se v Paříži nelze vyhnout, je doprava. Pěšky se vše zvládnout nedá a po dvou, třech dnech i nadšení celodenní pochůzkáři odpadnou v únavě, nebo po zdravotních komplikacích. Následné dny si Paříž ideálně neužijí. Nejednou jsem toho byl svědkem. Proto doporučuji od začátku pobytu plně využívat dopravní prostředky.

 

Jaké oblečení do Paříže?

11. 7. 2012

1.jpgZvláštní otázka? Každý má přece nějaké své oblíbené cestovní oblečení. Hlavním měřítkem je samozřejmě pohodlí. Pohodlí na cestě ovlivňuje naše zážitky víc než se zdá, malé boty nebo škrtící prádlo nám zkazí nejen náladu, ale i pohled na navštívené místo.

 

Stoletá zahrada růží u Paříže

22. 5. 2012

la-roseraie.jpgV centru města L’Haÿ-les-Roses na jižním předměstí Paříže, v rozlehlém parku se stoletými stromy a drobnou dřevěnou starou kaplí, se nachází i unikátní zahrada růží „La Roseraie“ - první zahrada růží ve světě.

 

Západ slunce ve Vítězném oblouku

13. 5. 2012

sunset-paris.jpgDvakrát do roka, v květnu a v srpnu, v průběhu několika dnů bulvár Champs-Elysées nabízí výjimečný pohled. Slunce v linii západu za horizont prochází přímo středem Vítězného oblouku. Loučí se tak se dnem pod majestátním obloukem Arc de Triomphe.

 

Nedělní trh v Paříži

6. 5. 2012

nedelni-trh-v-parizi-titul.jpgPařížské trhy patří neodmyslitelně k Paříži a k životu Pařížana. Pokud nechodíte alespoň jednou týdně na trh, nevybíráte si ty nejčerstvejší produkty, ryby, sýry, zeleninu nebo ovoce k nedělnímu obědu či večeři na ranním trhu, neangažuje se ve vtipně-důležité konverzaci s prodavači na trhu, tak nejste plnohodnotný Pařížan.