Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akvárium CinéAqua na Trocadéru

23. 8. 2012

1.jpgJe horko, nejste však u moře, ale v centru Paříže na sluncem rozpáleném Trocadéru. Kromě četných stánků s občerstvením, můžete zvolit i jiné ochlazení, vejděte do Akvária nacházejícím se jen pár metrů od Eiffelovky.

Nemusíte mít ani potápěčskou výbavu a jste svědkem neuvěřitelně pestré palety barev okolo 10 tisíc ryb a rybiček podivných tvarů a barev, jejichž ostrost a sytost příroda dovedla do dokonalosti. Přímo v srdci Paříže se očima dotýkáte mořských sasanek, červených korálů, rybek-klaunů (které dostal do povědo2.jpgmí dětí na celém světě disneyovský Nemo), rejnoků, murény a mnoha jiných, jejichž názvy mi internetové slovníky nejsou schopny do češtiny přeložit.

Kuriozitou akvária je takzvaný „tunnel des requins“ (žraločí tunel), jde o prosklený tunel, kterým když procházíte, zmocní se vás zvláštní pocit. Přímo nad hlavami plavou žraloci jako by byly kolem vás ve vodě. Jen pocit sucha uklidňuje, naštěstí bariéra mezi vámi a plovoucími žraloky existuje. Vodní nádrž, v níž mimo jiných ryb plave i 26 žraloků, je se svými 3 miliony litrů vody největší v celé Francii.

Podmořský svět vám nabízí i různé akce pro děti, taneční představení na pódiu, 3.jpgpedagogické aktivity, v kinosále i několik filmů spojených se záhadami života v oceánu a další kinosál nabízí nyní v srpnu dva filmy: „Un monstry a Paris“ a „Le dragon des mers“. Každý měsíc noví umělci, malíři, fotografové vystavují svá díla na chodbách akvária.

Na konci prohlídky se nedá odejít bez pozastavení „Bassin des caresses“ (bazén k dotýkání), je to mělký bazén, do kterého můžete namočit ruce a dotknout se různých ryb, některé jsou doslova přítulné a samy se přijdou otřít o vaše ruce.4.jpg

A jak tu už u všech atrakcích bývá, po prohlédnutí akvária, butiku s hračkami a suvenýry máte problém vysvětlit svým ratolestem, že nic z toho skutečně nepotřebují. Vycházíte plní dojmů a musíte uznat, že odůvodněně se o akváriu CinéAqua říká, že je nejkrásnějším v celé Evropě.

Praktická informace: ačkoli vstupné je poměrně vysoké (19 euro na osobu), pokud jste skupina alespoň 7 lidí cena vstupného na osobu klesá. Pro děti a studenty je vstupné 12,50 euro.

Přístup: Metro - zastávka Iéna (linka 9), zastávka Trocadéro (linka 6 nebo 9). RER C Champs de Mars.

Maria Dopjerova-Danthine, Paristep

5.jpg