Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tradice nového Beaujolais

1. 12. 2012

beaujolais.jpgV brasserii L'Orée du Parc u talíře s výběrem salámů a sýrů, při skleničce nového Beaujolais čteme slova napsaná křídou na černé tabulce „Pít víno problémy nevyřeší. Avšak pití vody také ne.“

„Beaujolais nouveau“ je pařížskou událostí, která datumově pasuje s americkým svátkem Den díkůvzdání. O půlnoci na třetí listopadový čtvrtek vychází na světlo světa červené víno Beaujolais z nové sklizně. Podle francouzského zákona z roku 1985, „Beaujo3.jpglais nouveau“ nemůže být vypuštěno na trh před třetím listopadovým čtvrtkem. Více než polovina úrody, 60 milionů lahví Beaujolais putuje z Paříže do 110 zemí po celém světě a hlavním odběratelem je Německo.

Tradice Beaujolais nouveau se neslaví jen ve Francii, ale po celém světě. Přesto, že jde o víno, které se pije hned po vinobraní, které se nenechává stárnout a kvalitou se moc nevyznačuje, tradici dává sílu pomyšlení, že v mnoha zemích, v Japonsku i v Kobeaujolais-2.jpgreji, lidé tuto tradici uchovávají. Dokonce díky časovému posunu, Japonci se k Beaujolais dostávají dříve než Francouzi.

Francouzi ho familiárně nazývají „beauj“, „beaujol“ nebo „beaujolpif“ („pif“ označuje nos). Nejvhodnějším doprovodným jídlem k vínu je vepřové, typický talíř salámů a uzené šunky.

Mnozí si kladou otázku, čím se Beaujolais Nouveau tak proslavilo? A hlavně ve Spojených státech, kde konzumace červeného vína je méně než 30%. Podle odborníků se Beaujolais Nouveau přibližuje chutí bílému vínu. Podobně jako bílá vína, chutná lépe, když je vychlazené.

Letos deník Le Parisien uvedl, že za poslední roky krize se dotkla i Beaujolais Nouveau, ve Francii se vína konzumuje méně. Listopad nás však v Paříži nezradí. Každá kavárna, brasserie, či restaurace v listopadu hlásí dobrou novinu: Le Beaujolais Nouveau est Arrival! (Beaujolais Nouveau přišlo!)

Maria Dopjerova-Danthine, Paristep