Jdi na obsah Jdi na menu
 

Vánoční bruslení v Grand Palais

17. 12. 2012

brusleni-1.jpgMnohým výstavám dává velkolepost a prestiž prosklená střecha s kopulí v Grand Palais. Od 13. prosince do 6. ledna se plocha 1800 m² pod skleněnou oblohou v Grand Palais v srdci Paříže změnila na obrovské vánoční kluziště.

Kluziště stejně využívané místními, jako i turisty, profesionálními virtuozi v bruslení, jako i těmi, kteří vás nečekaně kontaktují s omluvnými komentáři, že to nemají zcela pod kontrolou. Po krajích kluziště se zamilované dvojice objímají, líbají, fotografují. Vždyť jinak sbrusleni-2.jpge ani nedá. Nacházíte se pod impozantní kopulí paláce Grand Palais, posloucháte Tichou noc, Svatou noc, nebo Love me darling, jste v srdci Paříže, na ledě, je čas Vánoc...

Systém půjčení bruslí je praktický, ačkoli někdy, především v neděli odpoledne, vás už venku před vstupem informuje oznámení, že na materiál si musíte počkat zhruba 45 minut. Vyplatí se ale vyčkat a samotné půjčení bruslí jde velmi rychle. Dáte dolů boty, vymění vám je za brusle, které jsou očíslovány a číslo bruslí je vlastně lístkem na vyzvednutí bot. Obsluha s bruslemi je rychlá, milá, bez časových ztrát každého zákazníka pozdraví, na každého se usmějí. Pro mabrusleni-3.jpglé děti je vyhrazena zvlášťní plocha, kde se bruslí i s pomocí menších umělohmotných tučňáků a pand, které pomáhají dětem udržet rovnováhu.

Hned u plochy kluziště je kavárna Café de la Glace (Ledová kavárna), kde po předání bruslí mladé dívky sedí už v tenkých punčochách a botách, popíjejí šampaňské. Kromě bruslení, se zde konají i různá představení a zábavné akce.

Víte, že 35 metrů vysoký vánoční stromeček na náměstí Concorde je nejvyšším v Evropě a vánoční kluziště v Grand Palais je největším kluzištěm ve Francii?

Vstupné (půjčení bruslí je v ceně) dospělý 12 euro, děti 6 euro.
Otevřeno pro veřejnost každý den od 10h do 21h.

Maria Dopjerova-Danthine, Paristep

brusleni-4.jpg