Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tři králové ve Francii

17. 1. 2014

kolac-1.jpgKaždodenní život Francouzů, jejich tradice a roční období se odrážejí ve výlohách pekáren a cukráren „boulangerie-patisseries“. Jakmile Vánocům odzvoní, zákusky ve tvaru polena stromu „les bûches“ se na začátku ledna nahradí zlatavými kulatými koláči z listového těsta a mandlovou nádivkou „les galettes des rois“ (koláče Tří králů). 

Zkusme je spočítat. Každý lednový den v nabídce dezertů v pracovní jídelně, k přání do nového roku v týmu kolegů v práci, na pozvání paní učitelky v synově třídě v mateřské školce, večer při čaji v rodinném kruhu, o víkendech s přáteli. Průměrný Francouz sní za leden nkolac-2.jpgejméně 15 porcí tohoto mandlového koláče. Dospělí zapíjejí jablečným moštem, dětem jde hlavně o nalezení porcelánové figurky „fève“, zapečené v každém koláči. Tradice kolem „galette“ jsou v každé oblasti Francie, v každé rodině mírně odlišné, ale nejčastější verzí je, že nejmladší člen rodiny nebo zúčastněných se schová pod stůl a odtud diktuje jména, komu každý odříznutý kousek koláče náleží. Ten, kdo najde porcelánovou figurku se stává králem, nasadí si papírovou korunu zlaté barvy na hlavu a podle různých tradic může celý den poroučet nebo může políbit svou vyvolenou královnu, či krále nebo zaplatit následující „galette“.
 
Historie „galettes“ jde až k slavnostem Římanů, během Saturnálií, které slavili na konci prosince a začátku ledna. Římané zvolili otroka jako „krále dne“. Tato výměna kolac-4.jpgúkolů se dělala s cílem zmaření zlých úmyslů boha Saturna. Během banketu na konci Saturnálií, v každé velké rodině, Římané používali „la fève“ (bílý nebo černý bob) jako „volební lístek“ na zvolení „Saturnalicius princeps“ (Pána Saturnálií nebo Krále nepořádku). Tento zvyk umožňoval upevnit vztahy se služebnictvem a dával „králi dne“ moc vykonávat všechny své touhy během jednoho dne (například dávat rozkazy svému pánovi) předtím, než ho odsoudili na smrt nebo než se vrátil ke svému otrockému životu.
 
Kdysi se „galette“ dělila tak, aby bylo o jednu část navíc, jak počet zúčastněných. Tato poslední část se jmenovala „část dobrého Pána“, „část Panny Marie“ nebo „část chudého“ a byla určena pro prvního chudého, který se u domu ocitl. Ve Francii se tradice tříkrálového koláče přechovává od XVII. století.
 
Pro ty, kteří nemají v oblibě „frangipane“ (mandlovou náplň) se prodávají i jiné varianty „galettes“, například s náplní jablečného pyré, či s čokoládovo hruškovou náplní.
 
V Paříži se koná tříkrálová tradice na různé způsoby, jak koktejlová akce ve firmách, s rozdáváním různých dárků pro ty, kteří si najdou „féve“ (porcelánovou figurku), v bazilice Saint Denis na severu Paříže jako akce pro děti s průvodním slovem o bazilice, po večerech s přáteli při láhvi normandského moštu či šampaňského.
 
Jakmile se leden přehoupne do února, „galettes“ z pekáren a supermarketů zmizí a nahradí se únorovými palačinkami.  

Maria Danthine, Paristep

kolac-3.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Paříž zákusky | Paristep